Dan medulinskog sporta 2022. - 15.06.2022.

Dodjela nagrada za najuspješnije sportašice i sportaše i trenera u 2021. godini te dodjele nagrada za životno djelo

U utorak 14. lipnja 2022. godine u maloj dvorani Školske sportske dvorane Dr. Mate Demarina održana je svečana dodjela nagrada pobjednicima izbora

najuspješnijih sportašica i sportaša i trenera u 2021. godini u organizaciji Sportske zajednice općine Medulin.

Unatoč izazovnoj pandemijskoj godini medulinski sportaši su ostvarili vrhunske rezultate i stavili su težak zadatak ispred predstavnika klubova i članova Izvršnog odbora Sportske zajednice općine Medulin koji su zaduženi za glasovanje u ovom izboru. U većini je kategorija tijesni rezultat glasovanja još jednom dokazao vrijednost ostvarenih postignuća.

Posebno treba istaknuti najveći sportski doseg u 2021. godini – osvajanje brončane medalje članice AKOSI „Medulin“ Mikele Ristoski na Paraolimpijskim igrama održanim o Tokiju.

Nagrade su dodjeljivali Načelnik Općine Medulin Ivan Kirac, predsjednik Sportske zajednice Općine Medulin Bruno Radošević, bivši olimpijac i djelatnik Sportske zajednice Općine Medulin Mate Mezulić te članica Izvršnog odbora Sportske zajednice Općine Medulin Erika Drviš, a posebno su emotivni bili trenuci dodjele nagrada za životno djelo legendi medulinskog i hrvatskog ronilačkog sporta – Luciu Lorencinu i legendi hrvatske odbojke – Borisu Breščiću i dodjela dva posebna priznanja koja su dodijeljena posthumno – za doprinos medulinskom konjičkom sportu – Branku Popovu – Banetu i za doprinos medulinskom nogometu – Renatu Lorenzinu koja su preuzeli članovi njihovih obitelji.



Nagrade u kategorijama izbora osvojili su:

Najuspješniji sportaš

Luka Bohač (RSK „MLADOST“ – MEDULIN) – 3. mjesto na Europskom juniorskom prvenstvu u podvodnoj orijentaciji  – disciplina MONK, 4.mjesto na Europskom juniorskom prvenstvu u podvodnoj orijentaciji  – disciplina Parallel Slalom, 1.mjesto na državnom prvenstvu u daljinskom plivanju perajama na 4000 m, 2.mjesto na državnom prvenstvu u podvodnoj orijentaciji – discipline M Course i Star, 2.mjesto u ukupnom poretku Kupa Hrvatske u daljinskom plivanju perajama, 1.mjesto na državnom prvenstvu u disciplini 1500 m plivanje perajama, 2. mjesto na državnom prvenstvu u disciplinama 400 m i 800 m plivanje perajama, 1. mjesto na državnom prvenstvu u disciplinama 400 m brzinsko ronjenje i 1500 m plivanje perajama  – juniori



Najuspješnija sportašica

Ema Ivetić (RSK „MLADOST“ – MEDULIN) –   3. mjesto na Europskom juniorskom prvenstvu u podvodnoj orijentaciji – disciplina MONK, 4. mjesto na Europskom juniorskom prvenstvu u podvodnoj orijentaciji – grupna disciplina, 1. mjesto na državnom prvenstvu u plivanju perajama na 4000 m, 1. mjesto na državnom prvenstvu u podvodnoj orijentaciji  – discipline M Course i 5 Points, 2. mjesto na utrci Europskog kupa u podvodnoj orijentaciji – disciplina M Course, 1. mjesto u ukupnom poretku Kupa Hrvatske u daljinskom plivanju perajama, 1. mjesto na državnom prvenstvu u disciplini 400 m brzinsko ronjenje



Najuspješnija muška ekipa

VESLAČKI KLUB „MEDULIN“ – MEDULIN – DVOJAC BEZ KORMILARA MLAĐIH JUNIORA u sastavu: Matija Matika i Lucijan Boljun – 2. mjesto na državnom prvenstvu



Najuspješnija ženska ekipa

HRVATSKI AKADEMSKI ODBOJKAŠKI KLUB ŽAL BANJOLE – ODBOJKA NA PIJESKU – SENIORKE u sastavu: Antea Damaška, Dunja Milin, Jana Milin Herceg, Ana Šverko, Ema Mrkić i Erika Drviš  – 1. mjesto na seniorskom kupu Hrvatske i 2. mjesto na seniorskom prvenstvu Hrvatske                     



Najperspektivniji mladi sportaš

Leon Kolar (RSK „MLADOST“ – MEDULIN) –  1. mjesto na mlađe juniorskom državnom prvenstvu u disciplini 1500 m plivanje perajama, 3. mjesto na mlađe juniorskom državnom prvenstvu u disciplinama 400 m i 800 m plivanje perajama, 1. mjesto na kadetskom državnom prvenstvu u disciplinama 50

m, 100 m i 200 m plivanje perajama, 1.mjesto na državnom prvenstvu u daljinskom plivanju, perajama na 2000 m – kadeti

 

Najperspektivnija mlada sportašica

Marija Dolenc (DK „KARKADUR“ POMER) – 9. mjesto na Svjetskom juniorskom prvenstvu u disciplini formula kite (olimpijska disciplina)

 

Najuspješniji sportaš s invaliditetom

Miroslav Milošević (AKOSI „MEDULIN“) – 2. mjesto na državnom prvenstvu – bacanje kugle, 2. mjesto na državnom prvenstvu – bacanje diska

 

Najuspješnija sportašica s invaliditetom

Mikela Ristoski (AKOSI „MEDULIN“) – 3. mjesto na Paraolimpijskim igrama u Tokiju – skok u dalj, 1.mjesto na Europskom prvenstvu – skok u dalj,

1.mjesto na državnom prvenstvu – skok u dalj



Najuspješniji trener

Danial Temim (AKOSI „MEDULIN“) – trener Mikele Ristoski     



Klubovima čiji su članovi pobjednici u pojedinačnim kategorijama biti će isplaćena nagrada od 1.000,00 kuna, a klubovima koji su ekipni pobjednici nagrada od 2.000,00 kuna po ekipi, a u slučaju Mikele Ristoski i Daniala Temima nagrade su povećane na 5.000,00 kuna za Paraolimpijski uspjeh.

Zahvaljujemo svim našim sportašicama i sportašima kao i trenerima što promiču ime naše općine diljem države i izvan njenih granica te Općini Medulin koja prati takve ambicije kroz program javnih potreba u sportu kojim upravlja Sportska zajednica općine Medulin.



SPORTSKA ZAJEDNICA OPĆINE MEDULIN

PREDSJEDNIK

Bruno Radošević  


Copyright © SZOM MEDULIN